Solucan Gübresi Nasıl Üretilir

Solucan gübresi nasıl üretilir sorusu son zamanların hiç şüphesiz en çok aranan ve merak edilen sorularından biri oldu. Solucan ve solucan gübresi üretimindeki kar marjını duyan bu soruya yanıt aramakta.

Bizlerde SOLES olarak merak ettiğiniz bu sorulara cevap vermek için buradayız. İnternette yer alan ve her sayfada birbirinden farklı cevaplar bulduğunuz sorularınızın asıl cevaplarını öğrenmek ve bu yanlış bilgi kirliliğinden kurtulmak için bizleri arayabilir ya da merak ettiğiniz soruları aşağıdaki yorum bölümünden bizlere yazarak cevap bulabilirsiniz.

Solucan ve Gübre Nasıl Üretilir

Solucan ve beraberinde gübre üretmeniz için kullanılan iki yöntem bulunmakta. Bunlardan birincisi ülkemizde karık sistemi olarak adlandırılan ve fazla maliyet istemeyen bir yöntemdir. Bu yöntem yeni başlayanlar için düşük maliyetli olmasından dolayı en fazla tercih edilen yöntemdir diyebiliriz.

Bir diğer yöntem ise Sürekli Akış Sistemi (SAS) olan başka bir solucan üretme şeklidir. Solucan havuzu olarakta bilinen bu yöntem ise biraz daha fazla maliyeti olan ve daha profesyonel olarak bu işi yapmak isteyenlerin kullandığı bir yöntemdir.

Neden Solucan Gübresi Üretmeliyim

Solucan gübresi üretimini iyi bir şekilde gerçekleştirmeniz halinde sizlerde bu işten ciddi oranda gelirler elde edebilirsiniz. Bunun yanında neden solucan gübresi üretmeliyim sorusuna bir diğer yanıt olarak kendi organik tarımınızı gerçekleştirebilme ve ülkemizdeki organik tarıma destek olabileceğiniz denilebilir.

Evde Solucan Gübresi Nasıl Üretilir

Evde solucan gübresi üretmeniz için bazı hazır üretim makineleri dışında bir saklama kabında kendi balkonunuz veya bahçeniz için ihtiyaç duyacağınız solucan gübresini kolayca üretebilirsiniz.

Evinizdeki çöp olarak kabul edilen evsel atıkların hemen hepsini yiyen solucanlarla sizde evinizde solucan gübresi üretebilir ve hem çevreye katkı sağlar hemde organik ürünler üreterek kendinizin ve ailenizin sağlığını koruyabilirsiniz.

Solucan gübresinin üretimi ve bu konu ile ilgili merak ettiğiniz diğer soruları aşağıda yorum bölümüne yazabilir ya da bizleri arayarak bilgi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir