Solucan gübresi nasıl üretilir sorusu son zamanların hiç şüphesiz en çok aranan ve merak edilen sorularından biri oldu. Solucan ve solucan gübresi üretimindeki kar marjını duyan bu soruya yanıt aramakta.

Bizlerde SOLES olarak merak ettiğiniz bu sorulara cevap vermek için buradayız. İnternette yer alan ve her sayfada birbirinden farklı cevaplar bulduğunuz sorularınızın asıl cevaplarını öğrenmek ve bu yanlış bilgi kirliliğinden kurtulmak için bizleri arayabilir ya da merak ettiğiniz soruları aşağıdaki yorum bölümünden bizlere yazarak cevap bulabilirsiniz.

Solucan ve Gübre Nasıl Üretilir

Solucan ve beraberinde gübre üretmeniz için kullanılan iki yöntem bulunmakta. Bunlardan birincisi ülkemizde karık sistemi olarak adlandırılan ve fazla maliyet istemeyen bir yöntemdir. Bu yöntem yeni başlayanlar için düşük maliyetli olmasından dolayı en fazla tercih edilen yöntemdir diyebiliriz.

Bir diğer yöntem ise Sürekli Akış Sistemi (SAS) olan başka bir solucan üretme şeklidir. Solucan havuzu olarakta bilinen bu yöntem ise biraz daha fazla maliyeti olan ve daha profesyonel olarak bu işi yapmak isteyenlerin kullandığı bir yöntemdir.

Neden Solucan Gübresi Üretmeliyim

Solucan gübresi üretimini iyi bir şekilde gerçekleştirmeniz halinde sizlerde bu işten ciddi oranda gelirler elde edebilirsiniz. Bunun yanında neden solucan gübresi üretmeliyim sorusuna bir diğer yanıt olarak kendi organik tarımınızı gerçekleştirebilme ve ülkemizdeki organik tarıma destek olabileceğiniz denilebilir.

Evde Solucan Gübresi Nasıl Üretilir

Evde solucan gübresi üretmeniz için bazı hazır üretim makineleri dışında bir saklama kabında kendi balkonunuz veya bahçeniz için ihtiyaç duyacağınız solucan gübresini kolayca üretebilirsiniz.

Evinizdeki çöp olarak kabul edilen evsel atıkların hemen hepsini yiyen solucanlarla sizde evinizde solucan gübresi üretebilir ve hem çevreye katkı sağlar hemde organik ürünler üreterek kendinizin ve ailenizin sağlığını koruyabilirsiniz.

Solucan gübresinin üretimi ve bu konu ile ilgili merak ettiğiniz diğer soruları aşağıda yorum bölümüne yazabilir ya da bizleri arayarak bilgi alabilirsiniz.

Türkiye’nin her yerine kargo ile gönderim sağlayan Soles Solucan Gübresi, bu ile de solucan ve solucan gübresi temini sağlamaktadır. Solucan gübre üretiminde yıllardır kazandığı deneyim ve tecrübeyi sizlerle paylaşan firmamız, bu işi yapmak isteyen girişimciler için en doğru üretim yöntemi ve pazarlama yönteminde sizleri doğru şekilde yönlendirmeye devam etmektedir.

Solucan Gübresi Nasıl Üretilir sizlerinde yazılı ve görsel medyada çok sık karşınıza çıkan ve son yılların popüler meslekleri arasında yerini alan mesleklerden biri durumunda. Peki solucan gübresi nasıl üretilir, nasıl pazarlanır, nerelerde kullanılır ve en önemlisi de bu iş ne kadar kazandırır?

Soles Solucan Gübresi olarak sizlere yukarıda merak edilen sorular ve bu iş hakkında bilmeniz gerekenleri anlatmak istedik.

solucan gübresi

Solucan Gübresi Nasıl Üretilir Üretimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Solucan Gübresi Üretimi İçin Neler Gerekli

Kaç Solucanla Başlamalıyım?

Solucan Gübresi Nasıl Üretilir?

Gübre Üretiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Solucan Gübresi Nasıl Hasat Edilir?

Solucan Gübresi Ne Kadar Kazandırır?

Solucan Gübresi Faydalı mı?

Solucan Gübresinin Zararları Neler?

SOLUCAN GÜBRESİ İÇİN NELER GEREKLİ

Solucan gübresi için materyaller ve uygun ortam olması gerekir solucanların istediği ortam oluşturulduktan sonra üretimi ve çoğalması artar solucan gübresi nemli olduğu için muhafaza etmeniz gereken yerler oluşturmanız gerekir.

KAÇ SOLUCANLA BAŞLAMALIYIM

Solucan Gübresi Nasıl Üretilir üretimi için önce hobi olarak mı yoksa ticari olarak mı yapmaya karar vermeniz gerekir buna istinaden sayıyı netleştirebilirsiniz iyi bir danışmanlık hizmetiyle işinizi ilerletebilir satışlarınızı çoğaltabilirsiniz.Solucan satışı hizmetimiz hakkında bizleri arayarak destek alabilirsiniz.

GÜBRE ÜRETİMİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Gübre üretimine başlarken en önce dikkat edilmesi gereken solucanların yaşayacağı ortam olmalıdır solucanlar ne kadar rahat istedikleri bir ortamda olurlarsa o zaman daha rahat çoğalıp üretim yaparlar daha sonra gübre üretiminde verilen mamaya nemlendirilen suya dikkat edilmesi gerekir solucanların bulunduğu ortamda ki sıcaklık ta en az diğer etkenler kadar önemlidir eksi ye düştüğünde sıcaklık yada istediğimiz sıcaklıktan daha yoğun bir sıcaklıkla karşılaşırsanız ona göre yöntem değiştirilebilir bir diğer dikkat etmemiz gereken konu ise solucan yataklarında bulunan böceklenme solucanlar kendi bulundukları ortamda başka bir canlıyla yaşamayı kabul etmezler stres başlar gübre üretimi ve kalite geriler yataklara müdahale edilmesi gerekir bu şekilde kaliteli bir üretim gerçekleştirdiğinizde bu gübrenize yansıyacaktır.

SOLUCAN GÜBRESİ NASIL HASAT EDİLİR?

Solucan gübresi artık hasat etmeye karar verdiğinizde yaptığınız üretim şekline göre kesim yapabilirsiniz öbek olarak başladığınız da sepetler yardımı ile kesimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz makineler le başladığınız takdirde kesim zamanı alttan kesim yapabilirsiniz önemli olan ne zaman edeceğiniz bir de gübrenin yoğun olmasıdır solucan gübresi istediğiniz gibi çoğalmıştır kesim işlemlerine rahatlıkla başlayabilirsiniz.

SOLUCAN GÜBRESİ NE KADAR KAZANDIRIR?

Solucan gübresi ne kadar kazandırır sorusu tamamen sizin ne kadar solucanla başlayıp ne kadar zamanda üretim yapmaya karar vermenize bağlıdır Pazar ağzını oluşturduğunuzda uygun ortamı hazırladığınız da çok karlı bir yatırım olur sizin için fakat bu işi bilmeden direk yatırım yapıp danışmanlık hizmeti almadan başlarsanız kazanmanız gerekirken kaybedebilirsiniz.

SOLUCAN GÜBRESİ FAYDALI MI?

Solucan gübresi faydası organik gübredir içerisinde kimyasal tek bir madde bile bulunmaz organik gübreler arasında hayvan gübresini fazla verdiğinizde köklerde yanma meydana gelir bu da alacağınız ürüne zarar verir ; solucan gübresinde ise böyle bir şey söz konusu bile değildir miktarında yanlışlıkla fazla bile verseniz hiçbir sıkıntısı olmayacaktır.

SOLUCAN GÜBRESİNİN ZARARLARI NELERDİR?

Solucan gübresinin zararları ne kadar yoğun miktarda verseniz de katı solucan gübresini de sıvı solucan gübresini de zararı olmayacaktır

Solucan gübresi üretimine başladığınız yada gübre alımlarınızda danışmanlık hizmeti verildiğinden dolayı risk alma olasılığınız oldukça düşecektir rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir