Solucan Gübresi Getirisi

Solucan gübresi satışı doğru bir pazarlama stratejisi oluşturuluğu takdirde oldukça fazladır. Özellikle yurt dışı ihracatı yapıldığında döviz olarak gelir sağlayan solucan gübresi getirisi üretim arttıkça kazancından fazla olmasını sağlamaktadır. Solucan gübresi getirisi sadece gübre satarak elde edilmez. Kazancını katlamak isteyenler solucan yetiştiriciliği yaparak solucan satışı gerçekleştirebilirler. Bununla birlikte solucan gübresi yetiştiriciliğinin nasıl yapıldığını öğreterek de gelir elde edilirler. Solucan gübresi eleme makinasını kiralayarak yine gübre üreticilere destek olurlar ve yine ciddi miktarlarda kar elde ederler. Aynı zamanda da solucan gübresi üretmek isteyenler için solucan gıdası temin ederek de yine kazancı yüksek bir gelir elde edebilirler. 

Solucan Gübresi Getirisi Artırmak için Kullanılması Gereken Yöntemler Nelerdir?

Solucan gübresi getirisi artırmak isteyenler öncelikle bir kaç alana pazarlama yapmalıdırlar. Böylece müşteri yelpazesini genişleterek solucan gübresi kazancı noktasında ciddi bir ivme kazanabilirler. Üretilen solucan gübreleri öncelikle tarım üreticilerine satılabilir. Özellikle büyük üretim yapan üreticilerle anlaşıldığı takdirde her yıl düzenli bir müşteri profili oluşacaktır. Bu aşamada solucan gübresinin verimi en çok kök sebzelerde olduğu için patates, havuç, turp gibi sebze üreticileri ile anlaşmaya oturmak ürünün kalitesinin ortaya çıkmasını sağlayacaktır. 

Tarım üreticisinin yanı sıra solucan gübresi getirisi için toplu bir pazarlık yapılabilecek üretici gruplardan birisi de çiçek yetiştiriciliği yapan firmalardır. Özel olarak paketlenmiş olan solucan gübresi satışı ile perakende satışı destekleyerek de iyi bir gelir elde edilebilir. Çiçekçilerde satılacak olan solucan gübresi aynı zamanda mevsim geçişlerinde marketlerde de satılabilir. Bu aşamada özellikle ilk bahar aylarının başında market zincirlerine solucan gübresi satarak ciddi kazançlar elde edilebilir.

Solucan gübresi için yurt dışı ile anlaşmalı olarak çalışmak isteyenler ise internet üzerinden satış gerçekleştirebilirler. Bu aşamada yurt dışında solucan gübresi kullanabilecek ya da satışını yapabilecek firmalar ile iletişime geçerek anlaşma sağlanabilir ve yurt dışı ihracatı gerçekleştirilebilir. Bu aşamada solucan gübresi kazancı elde etmek için banka sözleşmeli ve yasal firmalarla işbirliği yapmak ticari açıdan en doğru hamle olacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir