Solucan gübresi üretim işine girmek isteyenlerin en çok sorduğu ve en çok merak ettikleri sorulardan biri ise alacağı solucanın gerçekten safkan Kırmızı Kaliforniya Solucanı olup olmayacağı.

Bu konuda SOLES olarak sizlere birkaç küçük bilgi vermeyi uygun gördük. Sizlerinde araştırdığı gibi sektörde adedi 5 kuruş ile 25 kuruş arasında değişmekte olan bir solucan satış pazarı bulunmakta. Burada 5 kuruş satanın solucan safkan değil, 25 kuruşa satan safkan demek doğru değil elbette. Burada dikkat etmeniz gereken bu fiyatları araştırırken solucanları yerinde görmeniz ya da tesiste çekilmiş bir resim veya video isteyerek solucanları incelemek.

Eisenia foetida cinsi olan ve ülkemizde Kırmızı Kaliforniya Solucanı olarak bilinen halkalı solucan türünden biridir. Boyları 14 cm’ye kadar ulaşabilen bu tür, normal toprakta gördüğünüz solucanlardan daha hareketli olmakla birlikte daha koyu renge sahiptir. Üstelik bu tür daha hareketli olduğu için daha çok mama yemekte ve daha fazla gübre üretmektedir.

Sizlerde gerçek Kırmızı Kaliforniya Solucanı satın alırken mutlaka büyük firmaları tercih edebilir ya da tarafımızca danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Türkiye’nin her yerine kargo ile gönderim sağlayan Soles Solucan Gübresi, bu ile de solucan ve solucan gübresi temini sağlamaktadır. Solucan gübre üretiminde yıllardır kazandığı deneyim ve tecrübeyi sizlerle paylaşan firmamız, bu işi yapmak isteyen girişimciler için en doğru üretim yöntemi ve pazarlama yönteminde sizleri doğru şekilde yönlendirmeye devam etmektedir.

Kırmızı Kaliforniya Solucanı Nasıl Anlaşılır sizlerinde yazılı ve görsel medyada çok sık karşınıza çıkan ve son yılların popüler meslekleri arasında yerini alan mesleklerden biri durumunda. Peki solucan gübresi nasıl üretilir, nasıl pazarlanır, nerelerde kullanılır ve en önemlisi de bu iş ne kadar kazandırır?

Soles Solucan Gübresi olarak sizlere yukarıda merak edilen sorular ve bu iş hakkında bilmeniz gerekenleri anlatmak istedik.

solucan gübresi

Kırmızı Kaliforniya Solucanı Nasıl Anlaşılır Üretimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Solucan Gübresi Üretimi İçin Neler Gerekli

Kaç Solucanla Başlamalıyım?

Solucan Gübresi Nasıl Üretilir?

Gübre Üretiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Solucan Gübresi Nasıl Hasat Edilir?

Solucan Gübresi Ne Kadar Kazandırır?

Solucan Gübresi Faydalı mı?

Solucan Gübresinin Zararları Neler?

SOLUCAN GÜBRESİ İÇİN NELER GEREKLİ

Solucan gübresi için materyaller ve uygun ortam olması gerekir solucanların istediği ortam oluşturulduktan sonra üretimi ve çoğalması artar solucan gübresi nemli olduğu için muhafaza etmeniz gereken yerler oluşturmanız gerekir.

KAÇ SOLUCANLA BAŞLAMALIYIM

Kırmızı Kaliforniya Solucanı Nasıl Anlaşılır üretimi için önce hobi olarak mı yoksa ticari olarak mı yapmaya karar vermeniz gerekir buna istinaden sayıyı netleştirebilirsiniz iyi bir danışmanlık hizmetiyle işinizi ilerletebilir satışlarınızı çoğaltabilirsiniz.Solucan satışı hizmetimiz hakkında bizleri arayarak destek alabilirsiniz.

GÜBRE ÜRETİMİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Gübre üretimine başlarken en önce dikkat edilmesi gereken solucanların yaşayacağı ortam olmalıdır solucanlar ne kadar rahat istedikleri bir ortamda olurlarsa o zaman daha rahat çoğalıp üretim yaparlar daha sonra gübre üretiminde verilen mamaya nemlendirilen suya dikkat edilmesi gerekir solucanların bulunduğu ortamda ki sıcaklık ta en az diğer etkenler kadar önemlidir eksi ye düştüğünde sıcaklık yada istediğimiz sıcaklıktan daha yoğun bir sıcaklıkla karşılaşırsanız ona göre yöntem değiştirilebilir bir diğer dikkat etmemiz gereken konu ise solucan yataklarında bulunan böceklenme solucanlar kendi bulundukları ortamda başka bir canlıyla yaşamayı kabul etmezler stres başlar gübre üretimi ve kalite geriler yataklara müdahale edilmesi gerekir bu şekilde kaliteli bir üretim gerçekleştirdiğinizde bu gübrenize yansıyacaktır.

SOLUCAN GÜBRESİ NASIL HASAT EDİLİR?

Solucan gübresi artık hasat etmeye karar verdiğinizde yaptığınız üretim şekline göre kesim yapabilirsiniz öbek olarak başladığınız da sepetler yardımı ile kesimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz makineler le başladığınız takdirde kesim zamanı alttan kesim yapabilirsiniz önemli olan ne zaman edeceğiniz bir de gübrenin yoğun olmasıdır solucan gübresi istediğiniz gibi çoğalmıştır kesim işlemlerine rahatlıkla başlayabilirsiniz.

SOLUCAN GÜBRESİ NE KADAR KAZANDIRIR?

Solucan gübresi ne kadar kazandırır sorusu tamamen sizin ne kadar solucanla başlayıp ne kadar zamanda üretim yapmaya karar vermenize bağlıdır Pazar ağzını oluşturduğunuzda uygun ortamı hazırladığınız da çok karlı bir yatırım olur sizin için fakat bu işi bilmeden direk yatırım yapıp danışmanlık hizmeti almadan başlarsanız kazanmanız gerekirken kaybedebilirsiniz.

SOLUCAN GÜBRESİ FAYDALI MI?

Solucan gübresi faydası organik gübredir içerisinde kimyasal tek bir madde bile bulunmaz organik gübreler arasında hayvan gübresini fazla verdiğinizde köklerde yanma meydana gelir bu da alacağınız ürüne zarar verir ; solucan gübresinde ise böyle bir şey söz konusu bile değildir miktarında yanlışlıkla fazla bile verseniz hiçbir sıkıntısı olmayacaktır.

SOLUCAN GÜBRESİNİN ZARARLARI NELERDİR?

Solucan gübresinin zararları ne kadar yoğun miktarda verseniz de katı solucan gübresini de sıvı solucan gübresini de zararı olmayacaktır

Solucan gübresi üretimine başladığınız yada gübre alımlarınızda danışmanlık hizmeti verildiğinden dolayı risk alma olasılığınız oldukça düşecektir rahatlıkla kullanabilirsiniz.

8 kişinin soru sorduğu konu “Kırmızı Kaliforniya Solucanı Nasıl Anlaşılır”

 1. Merhaba ben uzun yıllar yurtdışında yaşamış metal teknikerim Türkiye ye dönüş yapmış ve on iki sene taş ve Kum Ocakları sahibiyken bu işe yatırım yapmak istiyorum Sakarya Hendek de yaşıyorum benim istediğim bu işe başlamadan evvel profosyonel bilgi almak ve bu konu da yetiştirilmek bu konularda bana yardımcı olursanız sevinirim ve sizle çalışmak isterim. Saygılarımla.Gürsel KAŞIKCI

  1. SOLES Gübre olarak öncelikle sitemize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Solucan gübresi üretimi ile ilgili detaylı bilgi almak için bizleri arayabilirsiniz.

 2. Adana ili karaisalı ilçesinde solucan üretimi yapmak istiyorum,sizinde yaptığınız açıklamalarınızda solucanları yerinde görmeniz yaralıdır.
  bu yüzden adana ve bölgesinde üretim yapan yerlerin adres ve telefon bildirmenizi rica ederim.

  1. Öncelikle sitemize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Adana ve civarında şubemiz bulunmamaktadır. Dilerseniz solucan gübre üretimi hakkında detaylı bilgi almak için bizleri arayabilirsiniz.

 3. çok güzel açıklama tebrik ederim bişey anlamadım insan bi resim video atar böyle 2 kelime bilgiyle firma reklamı yapılmaz

  1. Merhabalar,
   İlginiz için teşekkür ederiz. Konu ile ilgili olarak iletişim numaramızdan bizlere ulaşarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

  1. Merhabalar,
   Üretim tesisimiz Kırıkkale’de olup, Türkiye geneline kargo ile gönderim sağlayabilmekteyiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir