Kırmızı Kaliforniya Solucanı Nasıl Anlaşılır

Solucan gübresi üretim işine girmek isteyenlerin en çok sorduğu ve en çok merak ettikleri sorulardan biri ise alacağı solucanın gerçekten safkan Kırmızı Kaliforniya Solucanı olup olmayacağı.

Bu konuda SOLES olarak sizlere birkaç küçük bilgi vermeyi uygun gördük. Sizlerinde araştırdığı gibi sektörde adedi 5 kuruş ile 25 kuruş arasında değişmekte olan bir solucan satış pazarı bulunmakta. Burada 5 kuruş satanın solucan safkan değil, 25 kuruşa satan safkan demek doğru değil elbette. Burada dikkat etmeniz gereken bu fiyatları araştırırken solucanları yerinde görmeniz ya da tesiste çekilmiş bir resim veya video isteyerek solucanları incelemek.

Eisenia foetida cinsi olan ve ülkemizde Kırmızı Kaliforniya Solucanı olarak bilinen halkalı solucan türünden biridir. Boyları 14 cm’ye kadar ulaşabilen bu tür, normal toprakta gördüğünüz solucanlardan daha hareketli olmakla birlikte daha koyu renge sahiptir. Üstelik bu tür daha hareketli olduğu için daha çok mama yemekte ve daha fazla gübre üretmektedir.

Sizlerde gerçek Kırmızı Kaliforniya Solucanı satın alırken mutlaka büyük firmaları tercih edebilir ya da tarafımızca danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

One thought on “Kırmızı Kaliforniya Solucanı Nasıl Anlaşılır

 1. Merhaba ben uzun yıllar yurtdışında yaşamış metal teknikerim Türkiye ye dönüş yapmış ve on iki sene taş ve Kum Ocakları sahibiyken bu işe yatırım yapmak istiyorum Sakarya Hendek de yaşıyorum benim istediğim bu işe başlamadan evvel profosyonel bilgi almak ve bu konu da yetiştirilmek bu konularda bana yardımcı olursanız sevinirim ve sizle çalışmak isterim. Saygılarımla.Gürsel KAŞIKCI

  1. SOLES Gübre olarak öncelikle sitemize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Solucan gübresi üretimi ile ilgili detaylı bilgi almak için bizleri arayabilirsiniz.

 2. Adana ili karaisalı ilçesinde solucan üretimi yapmak istiyorum,sizinde yaptığınız açıklamalarınızda solucanları yerinde görmeniz yaralıdır.
  bu yüzden adana ve bölgesinde üretim yapan yerlerin adres ve telefon bildirmenizi rica ederim.

  1. Öncelikle sitemize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Adana ve civarında şubemiz bulunmamaktadır. Dilerseniz solucan gübre üretimi hakkında detaylı bilgi almak için bizleri arayabilirsiniz.

 3. çok güzel açıklama tebrik ederim bişey anlamadım insan bi resim video atar böyle 2 kelime bilgiyle firma reklamı yapılmaz

  1. Merhabalar,
   İlginiz için teşekkür ederiz. Konu ile ilgili olarak iletişim numaramızdan bizlere ulaşarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

  1. Merhabalar,
   Üretim tesisimiz Kırıkkale’de olup, Türkiye geneline kargo ile gönderim sağlayabilmekteyiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir