İzmir Solucan Gübresi

Her türlü sebze ve meyve atıklarının, ayrıştırılması ve ardından solucan sindirim sistemlerinden geçirilmesi ardından meydana gelen doğal gübreye, solucan gübresi adı verilir. Özellikle tarımsal üretimde, toprağın verimliliğini etkileyen bazı değerler bulunur. İzmir Solucan Gübresi sayesinde, toprağınızda gerekli olan tüm mineral ve gerekli diğer değerlerin giderek zenginleşmesi sonucu ile karşı karşıya kalınır. Doğal yöntemlerle elde edilen gübreler sayesinde, doğal yani organik tüketim aşamaları büyük oranda teşvik edilmiş olur.

Yapılan klinik testler sonucunda, solucan gübresinin sahip oluğu yüksek değerlerin dikkat çekici boyutta olduğu görülmektedir. Buna göre, solucan gübresi katkısı verilen toprakta, normal toprağa göre azot oranının 5 kat daha fazla olduğu tespit edilmiştir. Fosfat oranı ise, İzmir solucan gübresi verilmeyen sade toprağa göre tam 7 kat daha fazla oranda ölçülmüştür. Magnezyum oranı, solucan gübresi verilen toprakta, 3 kat lehte oranda olduğu görülmüştür. İki toprak arasındaki potasyum oranı incelendiğinde, solucan gübresi verilmiş toprakta 11 kat daha fazla gübre olduğu yine tespit edilen veriler arasında yer almıştır.

Ayrım gözetilmeden her türlü farklı tarım kültürü için elverişli sonuçlar almanıza katkı sunan solucan gübresini, en hassas yapıda olan bitkilere bile doğrudan uygulamak mümkündür. Bu kadar özelliği doğal bir gübrede bulmak size de ilginç geliyorsa, bu fikre hayat vermenin önemini düşünün.

Solucanların Genel Özellikleri Hakkında

Dünyanın yaratılışından bu yana varlığı devam etmiş ender canlı gruplarından bir tanesi de solucanlardır. Bağışıklık sistemleri doğada karşı karşıya oldukları çeşitli risk durumlarına karşı direnebilmelerini sağlayan en büyük kolaylıklardan bir tanesi olmuştur. İzmir solucan gübresi solucanlara verilen sebze ve meyve artıklarının tüketilmesinin sonrasında sindirimleri sonucunda, doğal olarak oluşan gübre sistemleridir. Doğal olmayan ve süreci dışarıdan etkileyen herhangi bir müdahale söz konusu değildir. Sölom adı verilen ve solucanların bağışıklık sistemini güçlendiren doğal bileşen, sindirim sonrasında ortaya çıkan gübrede bir miktarda olsa, etkisini korumaktadır. Doğal olarak, gübrenin buluştuğu topraklarda yetiştirilen her türlü üründe, gübre kaynaklı olarak yüksek besin ve mineral değerlerini almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir