Hizmetlerimiz

Solucan Gübresi Üretimi 2019

Solucan, çok hızlı hareket edebilen bir türdür. Bunun ana nedeni, vücudun etrafındaki kas sistemidir. İçlerinde dolaşan ve havayı kaldıran toprağa neden olurlar. Solucanların vücut yapısı iç içe geçmiş iki tüp gibidir. Dış tüp vücudu kaplayan deridir ve iç tüp sindirim sistemini oluşturur. Bu özellikler sayesinde solucan gübresi üretimi kabul görmektedir.

Besinler ilk önce ağızdan geçer ve yemek borusu ve gırtlakta birikir. Daha sonra mideye bölümler halinde giren besin, burada sindirilir. Aşırı pişmiş yiyecek, ince ve kalın bağırsaklardan geçer ve rektumdan çıkar. Bu besin sindirilir ve rektumu küçük granüller halinde bırakır.

Bu besinler hümik asit ve bunun tuzlarını içerir. Bu nedenle toprağın yapısını düzenleyen, havalandırma ve su tutma özelliklerini geliştiren, mekanik strese karşı direnci artıran ve toprak verimliliğini artıran bir maddedir. Ek olarak, bu besinler, çeşitli miktarlarda toprak mikroflorürlerinin mikrobiyolojik aktivitelerinin merkezidir.

Topraktaki ayrışmış organik atıkları tükettikten sonra, kurtçuklar % 90’ını dışkı şeklinde bırakırlar. Bunlar tarafından salınan gübre, 5 kat daha fazla azot ve potasyum, 7 kat daha fazla fosfor ve 2 kat daha fazla kalsiyum içerir. Bu şekilde solucan gübresi üretimi daha faydalı olmaktadır.

Solucan Gübresi Nasıl Yapılır?

Döllenme, tarımda verimi artırmak ve topraktaki mineralleri ve vitaminleri zenginleştirmek için kullanılan yöntemlerden biridir. Tarımsal teknolojilerin ve tarım yöntemlerinin gelişmesiyle birlikte, gübre çeşitliliği artmış ve yeni yöntemler geliştirilmiştir. Gübreler organik, inorganik ve sıvı gübreler gibi birçok farklı kategoride mevcuttur. Bu gübrelerin son yıllarda en çok tercih edilenleri sıvı gübrelerdir.

Solucan gübresi üretimi sırasında sıvı solucan gübresi çok kullanışlı ve tercih edilen bir gübre çeşididir. Sıvı solucan gübresi, sıvı gübrelerde toprak ve bitki gelişimi için çok önemli olan önemli bir üründür. Uygulamadan sonra toprakta uzun süreli faydalar sağlayan ve bitkileri ve bitkilerin köklerini kuvvetlendiren bu sıvı kurt gübresinin faydalarını saymakla neredeyse imkansızdır. Solucan gübresi üretimi ile kalite arttı. Bulamaç gübresinin temel avantajları aşağıdaki gibi özetlenebilir;

 • Besin bakımından zengin bitkiler sağlar.
 • Toprağı zenginleştirerek toprağın tutulmasını arttırır.
 • Bitkiler hızlı ve kolay büyüme sağlar.
 • Ürün kalitesini ve karlılığı arttırır.
 • Toprağın gelişmesine yardımcı olur.
 • Ek olarak, başka birçok avantaj var. Sıvı solucan gübreleri toprağa ve bitkiye birçok farklı yöntemle kolayca uygulanabilir.

Çoğu zaman sıvı gübreler arasında tercih edilen ürün olan sıvı solucan gübresi birçok tarımsal üründe kullanılabilir. Ek olarak, uygulama sırasında toprağa ve bitkilere bağlı olarak çeşitli uygulama yöntemleri mevcuttur. Sıvı solucan gübresi üretimi, aşağıdaki tarımsal ürünlerde yaygın olarak kullanılır. 

 • Toprakta yetişen; sebzeler, meyveler ve birçok yeşillik 
 • Sera ürünleri
 • Fideler ve meyve üreten ağaçlar
 • Saksı ve süs bitkileri için sıvı solucan gübresi kullanılabilir. 

Sıvı Gübre Solucanı Üretimi

Gübre endüstrisinin yaygın kullanımı ve sıvı solucan gübresi üretimi nedeniyle çiftçilerimiz daha verimli ve kaliteli ürünler almaktadır. Toprak ve bitkiler için büyük öneme sahip olan sıvı kurt gübresinin üretimi, doğru kurtların ve doğru üretim yöntemlerinin kullanıldığı bir işlemdir. Genellikle, sıvı gübrelerin üretimi, su ve solucan gübresi tanktaki çeşitli yüksek hızlı karıştırıcılar ile karıştırılarak elde edilir. Bu işlem gerçekleştirilirken, çeşitli kimyasal maddelerin yanı sıra, tamamen organik bir biçimde, maddeleri zenginleştirmek ve ayrıştırmak için kullanılabilir. Üretildikten sonra belirli bir süre dinlenir ve kullanıma hazırdır. Sıvı solucan gübresi üretimi ve diğer birçok sıvı gübresi bu yöntemler kullanılarak solucan gübresi üretimi gerçekleştirilir.

Solucan Gübresi Faydaları Nelerdir?

Gübrelerin ilk olarak ortaya çıkışı 19. yüzyıla kadar uzanmaktadır. İnsanlar, büyüyen nüfusu aynı toprakla beslemek için kimyasallar kullanmaya başlamıştır. Elbette yıllar geçtikçe bu süreç geliştirilmiştir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yöntemler de elbette değişmiştir. Dahası, solucan gübresi tarihi çok eski değildir, fakat 70 yıldan beri tarımda kullanılmaktadır. Bu tamamen yeni bir uygulamadır. Peki solucan gübresi faydaları nelerdir?

1. Hava Toleransını Arttırır

Hava değişimine tolerans bitkiyi arttırır. Kolayca dona ve aşırı sıcaklıklara maruz kalan bitkilerin bu ağır hava koşullarına dayanabilmesi için desteğe ihtiyacı vardır. Gübre solucanının girdiği yer burasıdır. Kesinlikle etkilerine son vermez, ancak onu büyük ölçüde azaltır. Bu yiyecek köklere iner ve bitkilere direnç kazandırır.

2. Bitki Koruması Sağlar

Savaş diyarında ve tüm sorunları kendi ekmekleriyle. Bitkileri enfekte eden birçok patojen ve böcek var olsa da, bitki kendi başına onlarla savaşamaz. İşte solucan gübresi bu savaşta onları bitkilerden korur

3. Ekoloji İçin Etkilidir

% 100 ekolojiktir, yani doğaldır. Kimyasal bulunamadı. Kokusuz Ve bu bitki üzerine solucan gübre kullanırken, hiç nitrat kalıntısı kalmaz.

4. Toprağı Kirletmez

Bu, ekşi ve kumlu toprakları tarıma uygun hale getirir. PH, nem ve besinleri ve toprak nemi gereksinimlerini düzenler. Hava veriyor. Su, hava ve toprağı kirletmez. Çeşitli etkileri ile solucan gübresi faydaları arasında sağlıklı olarak sayılabileceğini de söyleyebiliriz.

Kimyasal Gübre İle Solucan Gübresi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Kimyasal gübrelere ayrıca gübreler de denir, bu yüzden verimi artırmak için yapılırlar. Kısa sürede çok fazla ürün üreten, ancak toprağa kalıcı olarak zarar veren, toprağı, havayı ve suyu uzun süre kirleten kimyasallar. Biyolojik aktivasyonları her ikisinde de yüksektir; fakat uzun vadeli doğal solucan gübresi gibi doğaya ve uzun ömürlülüğe her zaman faydalıdır.

Solucan gübresi magnezyum, kükürt ve kalsiyum gibi temel mineralleri içerir. Ancak, üretilen kimyasal gübrelerin başka bir gübreyle desteklenmesi gerekir. Çok fazla miktarda organik madde ve humus içerir ve toprağı çok iyi besler. Bu da solucan gübresi faydaları arasında doğanın da yararlanabileceğini bize gösterir.

Solucan gübresi kimyasal gübrelere kıyasla toprağın su tutma kapasitesini arttırır. Genel olarak, toprak ve bitkiler için ihtiyaç duyulan tüm besin maddelerini tek bir kimyasal gübre içinde bulmak kolay değildir; Ancak, solucan gübresi bitkiler için gerekli olan yeterli potasyum, azot ve fosfor içerir.

Topraktaki faydalı mikroorganizmaları uyarırlar. Ortalama sebze verimi % 30-50’dir. Bu, fidelerin 10-15 gün önce oluşmasını sağlar. Bu erken hasat demektir.

Meyveler kanserojen madde içermeyen renkli ve tazedir. Aynı şekilde solucan gübresi de çime uygulanır. Bu, çimleri çok güçlü kılar. Çimlenme verimliliğini arttırır. Gıdaların doğal hormonlarla büyümesini sağlar. Bu şekilde solucan gübresi faydaları daha iyi anlaşılabilmektedir.

Solucanlar Nasıl Beslenir?

İlk başta, sığır gübresi gerekir. Daha sonra, çim, ot, çay yaprağı, mısır sapı, talaş, kağıt karton, yer fıstığı ve ceviz kabuğu, mutfak veya sığır gübresiyle karıştırılmış şekilde kompost yapmak için çeşitli malzemelere ihtiyacınız olacaktır. % 70 sığır gübresi ve% 30 bitki organik materyali karışımı hazırlamak, kalite sınıfı ile solucan gübresi üretmenizi sağlayacak bir özelliktir. Solucanlar, doğal olarak gübrelerin kalitesini artıran çay küspesini sever.

Tarımda Solucan Gübre Kullanımı Ve Avantajları

Solucan gübresi kullanımı, dünyanın önde gelen tarım ülkelerinde yüksek kaliteli ürünler elde etmek için uzun süredir kullanılmaktadır. Bizim durumumuzda, özellikle ürün organik ürün konseptiyle, tarımsal üretimde önemi artan ve yeni bir geçmişe sahip olan yaygın bir geçmişe sahiptir.

Solucan gübresi, bu bitkilerin üretiminde toprak verimliliğini artırmak için tarlalarda, seralarda, çiçekli ve süs bitkilerinde kullanılır. Dünyadaki tarımsal alanların azaltılması, sanayi ve nükleer enerji gibi toprak ve su dengesini bozan olayların hızla yayılması, ekosistemin sağlığa karşı dengesinin bozulması, GDO’lu ürünlerin insan sağlığına tehdidi daha ciddi, daha doğal ve daha verimli aramalar ve araştırmalar. Burada, solucan gübresi, tarımsal üretkenliği ve ürün kalitesini artırmak açısından önemlidir. Kısa sürede sonuç vererek hem tarım alanını hem de zamandan tasarruf sağlar. Her anlamda solucan gübresi faydaları yüksek düzeydedir.

Solucan Gübresi Nasıl yapılır?

İlk olarak, büyük bir ticari fikirle solucan gübresi üretimine başlanabilir ve artan sayıdaki Kaliforniyalı solucanların sayısı ve ev yapımı hobi gübresi üretiminin ilerleyen aşamalarında organik gübrelerin varlığı üreticileri üretim tesisleri yaratmaya teşvik ediyor. Solucanların organik gübrelenmesi sırasında uygun çevresel koşulların sağlanması sayesinde solucanların sayısı kısa sürede artar. Her yıl solucan sayısının en az yirmi katına ulaşabilirsiniz. Bu, üretim hacmini arttırma, alınan gübreleri saklama, kırmızı Kaliforniya solucanlarının sayısını artırma ve yeni üretim alanları yaratma ihtiyacına yol açacaktır. Peki solucan gübresi nasıl yapılır?

Solucan Gübresi Üretimi

Bu üretim modeline hitap etmek yakında bir nesne haline gelecek ve işinizi profesyonelce sürdürmeniz için gerekli kılacaktır. Bir üretim tesisi oluşturmak için solucan gübresi üretmeye başlayan kişilerin, en az 10.000 kırmızı Kaliforniya solucanı ile başlaması teşvik edilir. Bu kurtçukların sizin için ortalama maliyeti yaklaşık 2000 – 2500 TL’dir. Bahsettiğimiz solucanların sayısı göz önüne alındığında, bir üretim tesisine dönülmesi minimum ortalamadır. Üretim kapasitesini daha hızlı arttırmayı düşünüyorsanız, çok sayıda solucanla üretime başlamalısınız. 

İlk önce 10.000 solucanla üretime başlamaya karar verdiyseniz solucanları barındırmak için 1 tonluk IBC su deposuna ihtiyacınız olacak. Solucanlarını bu akvaryumda besleyebilirsin. Önceden hazırlanmış kompostu su tankına eklemeniz yeterli. Kompostu kullanıma hazır olarak satın alabilir ve ayrıca sığır yetiştirirseniz kendinizi hazırlayabilirsiniz. 10 bin solucan için ortalama 500-600 kg komposta ihtiyacınız olacaktır.

Solucan Gübresi Nasıl Satılır?

Solucan gübresi üretmeye karar veren girişimciler genellikle üretim adımlarını anladıktan sonra bu ürünün nasıl satılacağını düşünürler. Her sektörde olduğu gibi, üretim, paketleme ve pazarlama faktörleri vardır. Girişimciler bir şekilde üretim ve paketleme aşamalarına karar verseler bile, pazarlamaya gelince, sorunlar herhangi bir işletmede olduğu gibi aynıdır. Bize gelen soruların başında; Solucan gübresi satmaya dair sorular, bu gübreyi kime satabilirim? Girişimcileri mümkün olduğunca doğru yöntemlere yönlendiririz. Aynı zamanda solucan gübresi nasıl yapılır gibi sorulara da yanıt bulabilirsiniz. Bu yöntemler şu şekilde sıralanabilir:

 1. İlk Önce, Çok Fazla Solucanı Elinizde Bulundurmamalısınız

Küçük bir sermaye ile başlamaya odaklanmalı ve üretim süreçlerini incelemeli, zamanla dağıtmalıdır (zeminde, raflarda veya sürekli akışlı sistemlerde üretebilirsiniz). Bu süreçte amacınıza ve arz sürekliliğine karar verirsiniz. Çok fazla sermaye ile çalışacaksanız, solucanı kopyalamak için fazla zaman harcamayın. Bir şirketi kolayca kurabileceğinizi ve kurabileceğinizi varsayarak, daha fazla solucanla başlayabilir (100.000 ila 1 milyon arasında) ve mümkün olan en kısa sürede üretime başlayabilirsiniz. Her şey sermaye ile ilgilidir. Ardından solucan gübresi nasıl yapılır gibi soruları sorup araştırmanız önerilir.

 1. Pazar Araştırması Yapmalısınız

Endüstride gübre kurdu üreten şirketleri inceleyin. Hangi tür müşterilerin mevcut olduğunu ve müşteriye hangi kanallara ulaştıklarını öğrenin. Örneğin, organik çiftçileri Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Organik Tarım sayfasında bulabilirsiniz. Ya da etrafınızda gübreler kullananlar var. Ürettiğiniz solucan gübresinden 1-5 kg ​​ağırlığındaki numuneler için numuneleri seralara, fidelere, fidanlıklara ve kendi reklamlarınız için numunelere dağıtın. Aslında, solucanlar, balıkçılıkta ve gölet balıklarında yetişen yem balıklarını verir. Bu işte, pazar çok büyük. Pazara gönderilen her girişimci, öncelikle ürünlerini ve inisiyatiflerini açıklayan bir web sitesine sahip olmak için adını ulusal düzeyde beyan etmelidir. İnisiyatifinize ve Türkiye genel kurumsal bakış açısına göre bu başarı, bir müşteri seçmenize izin verir. Sermayenize göre reklam yollarını tanıtmalısınız. Artık İnternet dünyası bu işte, her işte olduğu gibi çok önemli. İlk aşamada pazarlama yapıyor olsanız bile, kısa sürede şirketinizi büyütmek için bir pazarlamacıya ihtiyacınız olabilir. Peki solucan gübresi nasıl yapılır ve gübre toplama işi nasıl yapılmalıdır?

Solucan Gübresi ve Solucan Üretimi
Solucan Gübresi ve Solucan Üretimi

Solucan Gübresi Nasıl Toplanır?

Solucan kabukları veya gübre, solucanların oluşumundan sonra kullanılmaya devam eden ve besin değeri bakımından çok zengin bir üründür. Baz malzeme veya bazı ürünlerle karıştırıldığında, gübre hasat edilmeye hazırdır. Bitmiş ürün kalın, siyah ve görsel olarak homojendir. Bu mermileri toplamanın birkaç yolu vardır.

İpucu: Gübre toplamayı planlamanızdan bir hafta önce, gübre artık solucanı beslemez. Bu nedenle, kalan malzeme üzerinde çalışmaya devam eder ve ürünü üretmeye devam ederler.

Gübre kutusunu boşaltmak istemiyorsanız, tüm kabukları bir yönde toplayarak ayırabilirsiniz. Bu konuda çok dikkatli olun, kalın lastik eldiven giymeyi unutmayın. Yeni temel malzemeyi ve yiyeceği oluşturduğunuz alanda bırakın ve ardından kutucuğu 2 veya 3 hafta boyunca yerinde bırakın. İzlerken, solucanların yeni bir yatak alanı yarattığınız ve yemek yiyeceğiniz yere hareket ettiğini göreceksiniz. İstenirse, solucan mermileri toplanabilir ve kutudan tamamen boşaltılabilir.

Önceki işlemi desteklemek ve desteklemek için taze temel bileşenleri ve ürünleri kutuya yerleştirin. Çiftliği olduğu gibi işlemeye devam edin. Nadir durumlarda, bazı solucanlar kabuklara batabilir ve doğrudan gübre kullanmak niyetindeyseniz, bahçeye yardım etmek için solucanları bahçede bırakabilir veya ek olarak bunları geri yükleyebilirsiniz.

Beklemek istemiyorsanız, kabukları kutudan çıkarabilir ve üzerlerine büyük bir politika koyabilirsiniz. Solucanlar topla ve solucanların çiftliğine koymalısınız. Solucan kozasının bir kısmını alabilir ve onları solucan çiftliğine yerleştirebilirsiniz.

İpucu: Gübre ekranından geçip düzenleyebilirsiniz. Solucan ve diğer büyük malzemeler kalacak ve kabuklar bir elek içinden geçecek. Bu çok hızlı ve basit bir yöntemdir, ancak yumurtaların ve yeni doğanların kaybına yol açar.

Bunların her birini yaptıktan sonra solucan gübresi nasıl yapılır işlemlerini bilerek üretime geçebilirsiniz.

Solucan Fiyatları 2018

Türkiye’nin her yerine kargo ile gönderim sağlayan Soles Solucan Gübresi, bu ile de solucan ve solucan gübresi temini sağlamaktadır. Solucan gübre üretiminde yıllardır kazandığı deneyim ve tecrübeyi sizlerle paylaşan firmamız, bu işi yapmak isteyen girişimciler için en doğru üretim yöntemi ve pazarlama yönteminde sizleri doğru şekilde yönlendirmeye devam etmektedir.

Solucan Fiyatları 2018 sizlerinde yazılı ve görsel medyada çok sık karşınıza çıkan ve son yılların popüler meslekleri arasında yerini alan mesleklerden biri durumunda. Peki solucan gübresi nasıl üretilir, nasıl pazarlanır, nerelerde kullanılır ve en önemlisi de bu iş ne kadar kazandırır?

Soles Solucan Gübresi olarak sizlere yukarıda merak edilen sorular ve bu iş hakkında bilmeniz gerekenleri anlatmak istedik.

solucan gübresi

Solucan Fiyatları 2018 Üretimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Solucan Gübresi Üretimi İçin Neler Gerekli

Kaç Solucanla Başlamalıyım?

Solucan Gübresi Nasıl Üretilir?

Gübre Üretiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Solucan Gübresi Nasıl Hasat Edilir?

Solucan Gübresi Ne Kadar Kazandırır?

Solucan Gübresi Faydalı mı?

Solucan Gübresinin Zararları Neler?

SOLUCAN GÜBRESİ İÇİN NELER GEREKLİ

Solucan gübresi için materyaller ve uygun ortam olması gerekir solucanların istediği ortam oluşturulduktan sonra üretimi ve çoğalması artar solucan gübresi nemli olduğu için muhafaza etmeniz gereken yerler oluşturmanız gerekir.

KAÇ SOLUCANLA BAŞLAMALIYIM

Solucan Fiyatları 2018 üretimi için önce hobi olarak mı yoksa ticari olarak mı yapmaya karar vermeniz gerekir buna istinaden sayıyı netleştirebilirsiniz iyi bir danışmanlık hizmetiyle işinizi ilerletebilir satışlarınızı çoğaltabilirsiniz. Solucan satışı hizmetimiz hakkında bizleri arayarak destek alabilirsiniz.

GÜBRE ÜRETİMİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Gübre üretimine başlarken en önce dikkat edilmesi gereken solucanların yaşayacağı ortam olmalıdır solucanlar ne kadar rahat istedikleri bir ortamda olurlarsa o zaman daha rahat çoğalıp üretim yaparlar daha sonra gübre üretiminde verilen mamaya nemlendirilen suya dikkat edilmesi gerekir solucanların bulunduğu ortamda ki sıcaklık ta en az diğer etkenler kadar önemlidir eksi ye düştüğünde sıcaklık yada istediğimiz sıcaklıktan daha yoğun bir sıcaklıkla karşılaşırsanız ona göre yöntem değiştirilebilir bir diğer dikkat etmemiz gereken konu ise solucan yataklarında bulunan böceklenme solucanlar kendi bulundukları ortamda başka bir canlıyla yaşamayı kabul etmezler stres başlar gübre üretimi ve kalite geriler yataklara müdahale edilmesi gerekir bu şekilde kaliteli bir üretim gerçekleştirdiğinizde bu gübrenize yansıyacaktır.

SOLUCAN GÜBRESİ NASIL HASAT EDİLİR?

Solucan gübresi artık hasat etmeye karar verdiğinizde yaptığınız üretim şekline göre kesim yapabilirsiniz öbek olarak başladığınız da sepetler yardımı ile kesimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz makineler le başladığınız takdirde kesim zamanı alttan kesim yapabilirsiniz önemli olan ne zaman edeceğiniz bir de gübrenin yoğun olmasıdır solucan gübresi istediğiniz gibi çoğalmıştır kesim işlemlerine rahatlıkla başlayabilirsiniz.

SOLUCAN GÜBRESİ NE KADAR KAZANDIRIR?

Solucan gübresi ne kadar kazandırır sorusu tamamen sizin ne kadar solucanla başlayıp ne kadar zamanda üretim yapmaya karar vermenize bağlıdır Pazar ağzını oluşturduğunuzda uygun ortamı hazırladığınız da çok karlı bir yatırım olur sizin için fakat bu işi bilmeden direk yatırım yapıp danışmanlık hizmeti almadan başlarsanız kazanmanız gerekirken kaybedebilirsiniz.

SOLUCAN GÜBRESİ FAYDALI MI?

Solucan gübresi faydası organik gübredir içerisinde kimyasal tek bir madde bile bulunmaz organik gübreler arasında hayvan gübresini fazla verdiğinizde köklerde yanma meydana gelir bu da alacağınız ürüne zarar verir ; solucan gübresinde ise böyle bir şey söz konusu bile değildir miktarında yanlışlıkla fazla bile verseniz hiçbir sıkıntısı olmayacaktır.

SOLUCAN GÜBRESİNİN ZARARLARI NELERDİR?

Solucan gübresinin zararları ne kadar yoğun miktarda verseniz de katı solucan gübresini de sıvı solucan gübresini de zararı olmayacaktır

Solucan gübresi üretimine başladığınız yada gübre alımlarınızda danışmanlık hizmeti verildiğinden dolayı risk alma olasılığınız oldukça düşecektir rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Solucan Gübresi Fiyatları 2018

Türkiye’nin her yerine kargo ile gönderim sağlayan Soles Solucan Gübresi, bu ile de solucan ve solucan gübresi temini sağlamaktadır. Solucan gübre üretiminde yıllardır kazandığı deneyim ve tecrübeyi sizlerle paylaşan firmamız, bu işi yapmak isteyen girişimciler için en doğru üretim yöntemi ve pazarlama yönteminde sizleri doğru şekilde yönlendirmeye devam etmektedir.

Solucan Gübresi Fiyatları 2018 sizlerinde yazılı ve görsel medyada çok sık karşınıza çıkan ve son yılların popüler meslekleri arasında yerini alan mesleklerden biri durumunda. Peki solucan gübresi nasıl üretilir, nasıl pazarlanır, nerelerde kullanılır ve en önemlisi de bu iş ne kadar kazandırır?

Soles Solucan Gübresi olarak sizlere yukarıda merak edilen sorular ve bu iş hakkında bilmeniz gerekenleri anlatmak istedik.

solucan gübresi

Solucan Gübresi Fiyatları 2018 Üretimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Solucan Gübresi Üretimi İçin Neler Gerekli

 • Kaç Solucanla Başlamalıyım?
 • Solucan Gübresi Nasıl Üretilir?
 • Gübre Üretiminde Nelere Dikkat Edilmeli?
 • Solucan Gübresi Nasıl Hasat Edilir?
 • Solucan Gübresi Ne Kadar Kazandırır?
 • Solucan Gübresi Faydalı mı?
 • Solucan Gübresinin Zararları Neler?

SOLUCAN GÜBRESİ İÇİN NELER GEREKLİ

Solucan gübresi için materyaller ve uygun ortam olması gerekir solucanların istediği ortam oluşturulduktan sonra üretimi ve çoğalması artar solucan gübresi nemli olduğu için muhafaza etmeniz gereken yerler oluşturmanız gerekir.

KAÇ SOLUCANLA BAŞLAMALIYIM

Solucan Gübresi Fiyatları 2018 üretimi için önce hobi olarak mı yoksa ticari olarak mı yapmaya karar vermeniz gerekir buna istinaden sayıyı netleştirebilirsiniz iyi bir danışmanlık hizmetiyle işinizi ilerletebilir satışlarınızı çoğaltabilirsiniz.Solucan satışı hizmetimiz hakkında bizleri arayarak destek alabilirsiniz.

GÜBRE ÜRETİMİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Gübre üretimine başlarken en önce dikkat edilmesi gereken solucanların yaşayacağı ortam olmalıdır solucanlar ne kadar rahat istedikleri bir ortamda olurlarsa o zaman daha rahat çoğalıp üretim yaparlar daha sonra gübre üretiminde verilen mamaya nemlendirilen suya dikkat edilmesi gerekir solucanların bulunduğu ortamda ki sıcaklık ta en az diğer etkenler kadar önemlidir eksi ye düştüğünde sıcaklık yada istediğimiz sıcaklıktan daha yoğun bir sıcaklıkla karşılaşırsanız ona göre yöntem değiştirilebilir bir diğer dikkat etmemiz gereken konu ise solucan yataklarında bulunan böceklenme solucanlar kendi bulundukları ortamda başka bir canlıyla yaşamayı kabul etmezler stres başlar gübre üretimi ve kalite geriler yataklara müdahale edilmesi gerekir bu şekilde kaliteli bir üretim gerçekleştirdiğinizde bu gübrenize yansıyacaktır.

SOLUCAN GÜBRESİ NASIL HASAT EDİLİR?

Solucan gübresi artık hasat etmeye karar verdiğinizde yaptığınız üretim şekline göre kesim yapabilirsiniz öbek olarak başladığınız da sepetler yardımı ile kesimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz makineler le başladığınız takdirde kesim zamanı alttan kesim yapabilirsiniz önemli olan ne zaman edeceğiniz bir de gübrenin yoğun olmasıdır solucan gübresi istediğiniz gibi çoğalmıştır kesim işlemlerine rahatlıkla başlayabilirsiniz.

SOLUCAN GÜBRESİ NE KADAR KAZANDIRIR?

Solucan gübresi ne kadar kazandırır sorusu tamamen sizin ne kadar solucanla başlayıp ne kadar zamanda üretim yapmaya karar vermenize bağlıdır Pazar ağzını oluşturduğunuzda uygun ortamı hazırladığınız da çok karlı bir yatırım olur sizin için fakat bu işi bilmeden direk yatırım yapıp danışmanlık hizmeti almadan başlarsanız kazanmanız gerekirken kaybedebilirsiniz.

SOLUCAN GÜBRESİ FAYDALI MI?

Solucan gübresi faydası organik gübredir içerisinde kimyasal tek bir madde bile bulunmaz organik gübreler arasında hayvan gübresini fazla verdiğinizde köklerde yanma meydana gelir bu da alacağınız ürüne zarar verir ; solucan gübresinde ise böyle bir şey söz konusu bile değildir miktarında yanlışlıkla fazla bile verseniz hiçbir sıkıntısı olmayacaktır.

SOLUCAN GÜBRESİNİN ZARARLARI NELERDİR?

Solucan gübresinin zararları ne kadar yoğun miktarda verseniz de katı solucan gübresini de sıvı solucan gübresini de zararı olmayacaktır

Solucan gübresi üretimine başladığınız yada gübre alımlarınızda danışmanlık hizmeti verildiğinden dolayı risk alma olasılığınız oldukça düşecektir rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Solucan Yemi Fiyatları 2018

Türkiye’nin her yerine kargo ile gönderim sağlayan Soles Solucan Gübresi, bu ile de solucan ve solucan gübresi temini sağlamaktadır. Solucan gübre üretiminde yıllardır kazandığı deneyim ve tecrübeyi sizlerle paylaşan firmamız, bu işi yapmak isteyen girişimciler için en doğru üretim yöntemi ve pazarlama yönteminde sizleri doğru şekilde yönlendirmeye devam etmektedir.

Solucan Yemi Fiyatları 2018 sizlerinde yazılı ve görsel medyada çok sık karşınıza çıkan ve son yılların popüler meslekleri arasında yerini alan mesleklerden biri durumunda. Peki solucan gübresi nasıl üretilir, nasıl pazarlanır, nerelerde kullanılır ve en önemlisi de bu iş ne kadar kazandırır?

Soles Solucan Gübresi olarak sizlere yukarıda merak edilen sorular ve bu iş hakkında bilmeniz gerekenleri anlatmak istedik.

solucan gübresi

Solucan Yemi Fiyatları 2018 Üretimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Solucan Gübresi Üretimi İçin Neler Gerekli

Kaç Solucanla Başlamalıyım?

Solucan Gübresi Nasıl Üretilir?

Gübre Üretiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Solucan Gübresi Nasıl Hasat Edilir?

Solucan Gübresi Ne Kadar Kazandırır?

Solucan Gübresi Faydalı mı?

Solucan Gübresinin Zararları Neler?

SOLUCAN GÜBRESİ İÇİN NELER GEREKLİ

Solucan gübresi için materyaller ve uygun ortam olması gerekir solucanların istediği ortam oluşturulduktan sonra üretimi ve çoğalması artar solucan gübresi nemli olduğu için muhafaza etmeniz gereken yerler oluşturmanız gerekir.

KAÇ SOLUCANLA BAŞLAMALIYIM

Solucan Yemi Fiyatları 2018 üretimi için önce hobi olarak mı yoksa ticari olarak mı yapmaya karar vermeniz gerekir buna istinaden sayıyı netleştirebilirsiniz iyi bir danışmanlık hizmetiyle işinizi ilerletebilir satışlarınızı çoğaltabilirsiniz. Solucan satışı hizmetimiz hakkında bizleri arayarak destek alabilirsiniz.

GÜBRE ÜRETİMİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Gübre üretimine başlarken en önce dikkat edilmesi gereken solucanların yaşayacağı ortam olmalıdır solucanlar ne kadar rahat istedikleri bir ortamda olurlarsa o zaman daha rahat çoğalıp üretim yaparlar daha sonra gübre üretiminde verilen mamaya nemlendirilen suya dikkat edilmesi gerekir solucanların bulunduğu ortamda ki sıcaklık ta en az diğer etkenler kadar önemlidir eksi ye düştüğünde sıcaklık yada istediğimiz sıcaklıktan daha yoğun bir sıcaklıkla karşılaşırsanız ona göre yöntem değiştirilebilir bir diğer dikkat etmemiz gereken konu ise solucan yataklarında bulunan böceklenme solucanlar kendi bulundukları ortamda başka bir canlıyla yaşamayı kabul etmezler stres başlar gübre üretimi ve kalite geriler yataklara müdahale edilmesi gerekir bu şekilde kaliteli bir üretim gerçekleştirdiğinizde bu gübrenize yansıyacaktır.

SOLUCAN GÜBRESİ NASIL HASAT EDİLİR?

Solucan gübresi artık hasat etmeye karar verdiğinizde yaptığınız üretim şekline göre kesim yapabilirsiniz öbek olarak başladığınız da sepetler yardımı ile kesimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz makineler le başladığınız takdirde kesim zamanı alttan kesim yapabilirsiniz önemli olan ne zaman edeceğiniz bir de gübrenin yoğun olmasıdır solucan gübresi istediğiniz gibi çoğalmıştır kesim işlemlerine rahatlıkla başlayabilirsiniz.

SOLUCAN GÜBRESİ NE KADAR KAZANDIRIR?

Solucan gübresi ne kadar kazandırır sorusu tamamen sizin ne kadar solucanla başlayıp ne kadar zamanda üretim yapmaya karar vermenize bağlıdır Pazar ağzını oluşturduğunuzda uygun ortamı hazırladığınız da çok karlı bir yatırım olur sizin için fakat bu işi bilmeden direk yatırım yapıp danışmanlık hizmeti almadan başlarsanız kazanmanız gerekirken kaybedebilirsiniz.

SOLUCAN GÜBRESİ FAYDALI MI?

Solucan gübresi faydası organik gübredir içerisinde kimyasal tek bir madde bile bulunmaz organik gübreler arasında hayvan gübresini fazla verdiğinizde köklerde yanma meydana gelir bu da alacağınız ürüne zarar verir ; solucan gübresinde ise böyle bir şey söz konusu bile değildir miktarında yanlışlıkla fazla bile verseniz hiçbir sıkıntısı olmayacaktır.

SOLUCAN GÜBRESİNİN ZARARLARI NELERDİR?

Solucan gübresinin zararları ne kadar yoğun miktarda verseniz de katı solucan gübresini de sıvı solucan gübresini de zararı olmayacaktır

Solucan gübresi üretimine başladığınız yada gübre alımlarınızda danışmanlık hizmeti verildiğinden dolayı risk alma olasılığınız oldukça düşecektir rahatlıkla kullanabilirsiniz.

% 100 Organik Solucan Gübresi

Solucanlar, eski zamanlardan beri korunmuş tek yaşam biçimidir. Toprak altında yaşayan, milyonlarca yıldır maruz kaldığı patojenlere karşı güçlü bir bağışıklık sistemi kurdular. Solucanların dışkısından elde edilen solucan gübresi, sebzelerin, meyvelerin ve bitkilerin verimini, dayanıklılığını ve kalitesini artırırken, kök ve kök çevresindeki hastalıklara direnç sağlayan bir tür organik gübredir. 

Solucanlar, üzerlerinde ve sindirim sisteminde bulunan vücut sıvılarını (sıvı sölom) bitkilerde patojenlere direnç sağlayan gübreye iletir. Solucanların sindirim sisteminde, birçok bitki, azot düzenleyici bakteri, mikorhizal mantar, doğal büyüme hormonu ve antibiyotik etki yaratacak enzimler için faydalı olan mikroorganizmalar vardır. Bu enzimler ve gübreye giren yoğun besinler sağlıklı ve hızlı bitki gelişimini sağlar.

Mikroorganizmalar, enzimler, bitki besin maddeleri ve saman sıvıları sayesinde; Toprağı organik maddelerle zenginleştiren organik solucan gübresi sayesinde, pH dengesini düzenler ve toprağın biyolojik yapısı fiziksel yapısını iyileştirir, kaliteli ürünler üretir. Aynı zamanda solucan gübresi ile daha faydalı üretim sağlanır.

Solucan Gübresi Değeri

Bu gübrenin yüksek değeri, çözünmüş ve bitki besin maddelerinin derhal kullanım için uygun olan ve bitki büyümesi için önemli olan birçok organik bileşik ve bakteri ve mantar gibi faydalı mikroorganizmalar içermesinden kaynaklanmaktadır. Solucanların sindirim sisteminden geçen organik atıklardaki eser elementler toprakta kaybolmadan bitkiler tarafından kolayca emilebilir, çünkü bunlar doğal olarak şelatlıdır ve kolloidal formda salınırlar. Bu gübre ayrıca amino asitler, enzimler, hümik asitler, fulvik asitler gibi bitkilerin büyümesini hızlandıran ve bitkilere uygulandığında fitohormonların aktivitesini artıran ve hastalıklara karşı direnci artıran organik bileşikler içerir. Biohumus ayrıca, simbiyotik azot ve asbiyotik azot bağlayıcı bakterilere bağlanan Rhizobium bakterilerini de içerir. Bu nedenle topraklara göre azot gelişimini arttırır. Tüm bu özelliklere sahip olan solucanın gübresi, piyasada üretilen ve satılan biyolojik solucan gübresi olarak kabul edilir.

% 100 Organik Solucan Gübresi Faydaları

 • Her türlü üründe ayırım yapılmaksızın kullanılır.
 • Bitkilerde stabilite, hızlı büyüme ve gelişme, üründe zamanındalık sağlar.
 • Topraktaki organik madde miktarını arttırır.
 • Verimi arttırır.
 • Bitkilerde ve köklerde dona karşı direnç sağlar.
 • Bitkilerde kök gelişimini hızlandırır. Kenarları arttırır. Kök kuvvetli yapar.
 • Bitki, kendilerini korumak ve gübre aktarımı için salgılanan solucanlar Sölom sıvısı nedeniyle kök hastalıklarına karşı direnç sağlar.
 • Solucanların sindirim sistemindeki çok sayıda mikroorganizma, topraktaki zararlı bakterilerle rekabet eder ve zararlı etkilerini ortadan kaldırır. Bitkilere hastalık direncini arttırır
 • Bitki besinleri, makro ve mikro elementler içerir, suda yavaşça çözünür ve uzun süreli bitki beslenmesini sağlar.
 • Topraktaki mikroorganizmaların etkinliği hızlandırılmıştır.
 • Toprağın su içeriği artar. Su stresi en aza indirir.
 • Toprak pH’ını düzenler. Bitki tarafından kullanılamayan fosfor, potasyum, demir vb. bitki besinlerini toprakta çözünür hale getirir ve bitki tarafından emilimini kolaylaştırır.
 • Bu, kimyasal maddelerle kirlenmiş, sağlamlığını ve canlılığını kaybetmiş yorgun topraklarda bir iyileşme sağlar. Bu, zamanla kimyasal gübre kullanma ihtiyacını azaltır.
 • Asitli kumlu toprakların parçacıklarını bağlar ve gözenekli yapıyı arttırır, böylece ağır killi topraklardaki bileşenlerin bağlanmasını zayıflatır.
 • Toprak, bitki gelişimi için daha uygun bir yapı sağlar.
 • % 100 organiktir. % 100 çevre dostu olan solucan gübresi toksik içermez. Bu gübre ile yetiştirilen bitkilerde nitrat kalıntıları yoktur.
 • Su, hava ve toprağı kirletmez.

Solucanlar, geniş bir sıcaklık aralığında hayatta kalabilir. Onlar için ideal sıcaklık 15 ° C ila 25 ° C’dir. Yaşadıkları gübre içindeki sıcaklık her zaman ortam sıcaklığından birkaç derece düşüktür. Aktiviteleri 10 ° C’nin altına düşer. Aynı zamanda solucan gübresi nemi sever. Cildi solgundur ve bu nedenle nemlendirme önemlidir. Solucanlar, bizim gibi, oksijene ihtiyaç duyuyorlar. Oksijen tüketiyorlar ve bunun yerine karbon dioksit üretiyorlar. Solucanların gözleri yoktur; bu yüzden göremezler. Ancak ışığa duyarlı olduklarından, mümkün olduğu kadar ışıktan kaçınırlar. Bu nedenle, gün boyunca gübre içinde kalırlar. Bölgede gece solucanların yokluğunda aydınlatma gerekir. 

Solucan Gübresi Üretmek Kazançlı mı

Solucan gübresi üretmek kazançlı mı değil mi sorusunun cevabından öne solucan gübresi fiyatlarını belirtmekte fayda var.

Solucan gübresi 2 ila 4 lira arasında pazar fiyatına sahip olmakla birlikte bazı toptancılar tarafından 0,50 – 0,75 lira arasında satın alınmaktadır. Burada dikkat etmeniz gereken konu solucan gübresinden yüksek kazanç sağlamak için ürettiğinizi direk olarak son kullanıcıya kendinizin satmasıdır.

Solucan gübresi üretim tesisi kurarak ürettiğiniz gübreden yüksek kazanç elde etmeniz kesinlikle mümkün. Tabii bunun için yapmanız gereken bazı şeyler gerekmekte. Bunun için öncelikli olarak iyi bir tesis kurmanız ve mümkün olduğu kadar fazla sayıda solucan ile üretime başlamak.

Solucan gübresinden daha yüksek kazanç elde edebilmek için mutlaka danışmanlık hizmeti almanız gerektiğini belirtmek ister ve merak ettiklerinizi aşağıdan yorum olarak ya da bizi arayarak sorabileceğini hatırlatırız.

Türkiye’nin her yerine kargo ile gönderim sağlayan Soles Solucan Gübresi, bu ile de solucan ve solucan gübresi temini sağlamaktadır. Solucan gübre üretiminde yıllardır kazandığı deneyim ve tecrübeyi sizlerle paylaşan firmamız, bu işi yapmak isteyen girişimciler için en doğru üretim yöntemi ve pazarlama yönteminde sizleri doğru şekilde yönlendirmeye devam etmektedir.

Kırmızı Kaliforniya Solucanı Satışı

Kırmızı Kaliforniya Solucanı satışı hizmetimiz ile kendi solucan ve gübre üretim tesisi kurmak isteyenlere solucan temini ve danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

SOLES olarak kendi solucan üretim tesisi kurmak isteyenlere 7/24 destek sunan ve sunduğu hizmetlerle müşterilerine daima en hızlı ve en profesyonel hizmetleri sunmak için çalışmakta ve sizlerin merak ettiği soruların cevaplarını en iyi şekilde sizlere cevaplıyoruz. Uzman danışmanlık hizmetimizden yararlanmak ve Kırmızı Kaliforniya Solucanı satın almak için hemen bizi arayabilirsiniz. Ayrıca solucan satışısayfamızıda inceleyebilirsiniz.

Türkiye’nin her yerine kargo ile gönderim sağlayan Soles Solucan Gübresi, bu ile de solucan ve solucan gübresi temini sağlamaktadır. Solucan gübre üretiminde yıllardır kazandığı deneyim ve tecrübeyi sizlerle paylaşan firmamız, bu işi yapmak isteyen girişimciler için en doğru üretim yöntemi ve pazarlama yönteminde sizleri doğru şekilde yönlendirmeye devam etmektedir.

Kırmızı Kaliforniya Solucanı Satışı sizlerinde yazılı ve görsel medyada çok sık karşınıza çıkan ve son yılların popüler meslekleri arasında yerini alan mesleklerden biri durumunda. Peki solucan gübresi nasıl üretilir, nasıl pazarlanır, nerelerde kullanılır ve en önemlisi de bu iş ne kadar kazandırır?

Soles Solucan Gübresi olarak sizlere yukarıda merak edilen sorular ve bu iş hakkında bilmeniz gerekenleri anlatmak istedik.

solucan gübresi

Kırmızı Kaliforniya Solucanı Satışı Üretimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Solucan Gübresi Üretimi İçin Neler Gerekli

Kaç Solucanla Başlamalıyım?

Solucan Gübresi Nasıl Üretilir?

Gübre Üretiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Solucan Gübresi Nasıl Hasat Edilir?

Solucan Gübresi Ne Kadar Kazandırır?

Solucan Gübresi Faydalı mı?

Solucan Gübresinin Zararları Neler?

SOLUCAN GÜBRESİ İÇİN NELER GEREKLİ

Solucan gübresi için materyaller ve uygun ortam olması gerekir solucanların istediği ortam oluşturulduktan sonra üretimi ve çoğalması artar solucan gübresi nemli olduğu için muhafaza etmeniz gereken yerler oluşturmanız gerekir.

KAÇ SOLUCANLA BAŞLAMALIYIM

Kırmızı Kaliforniya Solucanı Satışı üretimi için önce hobi olarak mı yoksa ticari olarak mı yapmaya karar vermeniz gerekir buna istinaden sayıyı netleştirebilirsiniz iyi bir danışmanlık hizmetiyle işinizi ilerletebilir satışlarınızı çoğaltabilirsiniz.Solucan satışı hizmetimiz hakkında bizleri arayarak destek alabilirsiniz.

GÜBRE ÜRETİMİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Gübre üretimine başlarken en önce dikkat edilmesi gereken solucanların yaşayacağı ortam olmalıdır solucanlar ne kadar rahat istedikleri bir ortamda olurlarsa o zaman daha rahat çoğalıp üretim yaparlar daha sonra gübre üretiminde verilen mamaya nemlendirilen suya dikkat edilmesi gerekir solucanların bulunduğu ortamda ki sıcaklık ta en az diğer etkenler kadar önemlidir eksi ye düştüğünde sıcaklık yada istediğimiz sıcaklıktan daha yoğun bir sıcaklıkla karşılaşırsanız ona göre yöntem değiştirilebilir bir diğer dikkat etmemiz gereken konu ise solucan yataklarında bulunan böceklenme solucanlar kendi bulundukları ortamda başka bir canlıyla yaşamayı kabul etmezler stres başlar gübre üretimi ve kalite geriler yataklara müdahale edilmesi gerekir bu şekilde kaliteli bir üretim gerçekleştirdiğinizde bu gübrenize yansıyacaktır.

SOLUCAN GÜBRESİ NASIL HASAT EDİLİR?

Solucan gübresi artık hasat etmeye karar verdiğinizde yaptığınız üretim şekline göre kesim yapabilirsiniz öbek olarak başladığınız da sepetler yardımı ile kesimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz makineler le başladığınız takdirde kesim zamanı alttan kesim yapabilirsiniz önemli olan ne zaman edeceğiniz bir de gübrenin yoğun olmasıdır solucan gübresi istediğiniz gibi çoğalmıştır kesim işlemlerine rahatlıkla başlayabilirsiniz.

SOLUCAN GÜBRESİ NE KADAR KAZANDIRIR?

Solucan gübresi ne kadar kazandırır sorusu tamamen sizin ne kadar solucanla başlayıp ne kadar zamanda üretim yapmaya karar vermenize bağlıdır Pazar ağzını oluşturduğunuzda uygun ortamı hazırladığınız da çok karlı bir yatırım olur sizin için fakat bu işi bilmeden direk yatırım yapıp danışmanlık hizmeti almadan başlarsanız kazanmanız gerekirken kaybedebilirsiniz.

SOLUCAN GÜBRESİ FAYDALI MI?

Solucan gübresi faydası organik gübredir içerisinde kimyasal tek bir madde bile bulunmaz organik gübreler arasında hayvan gübresini fazla verdiğinizde köklerde yanma meydana gelir bu da alacağınız ürüne zarar verir ; solucan gübresinde ise böyle bir şey söz konusu bile değildir miktarında yanlışlıkla fazla bile verseniz hiçbir sıkıntısı olmayacaktır.

SOLUCAN GÜBRESİNİN ZARARLARI NELERDİR?

Solucan gübresinin zararları ne kadar yoğun miktarda verseniz de katı solucan gübresini de sıvı solucan gübresini de zararı olmayacaktır

Solucan gübresi üretimine başladığınız yada gübre alımlarınızda danışmanlık hizmeti verildiğinden dolayı risk alma olasılığınız oldukça düşecektir rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Karadeniz Ereğli Solucan Satışı ve Gübresi

Türkiye’nin her yerine kargo ile gönderim sağlayan Soles Solucan Gübresi, bu ile de solucan ve solucan gübresi temini sağlamaktadır. Solucan gübre üretiminde yıllardır kazandığı deneyim ve tecrübeyi sizlerle paylaşan firmamız, bu işi yapmak isteyen girişimciler için en doğru üretim yöntemi ve pazarlama yönteminde sizleri doğru şekilde yönlendirmeye devam etmektedir.

Karadeniz Ereğli Solucan Satışı ve Gübresi sizlerinde yazılı ve görsel medyada çok sık karşınıza çıkan ve son yılların popüler meslekleri arasında yerini alan mesleklerden biri durumunda. Peki solucan gübresi nasıl üretilir, nasıl pazarlanır, nerelerde kullanılır ve en önemlisi de bu iş ne kadar kazandırır?

Soles Solucan Gübresi olarak sizlere yukarıda merak edilen sorular ve bu iş hakkında bilmeniz gerekenleri anlatmak istedik.

solucan gübresi

Karadeniz Ereğli Solucan Satışı ve Gübresi Üretimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Solucan Gübresi Üretimi İçin Neler Gerekli

Kaç Solucanla Başlamalıyım?

Solucan Gübresi Nasıl Üretilir?

Gübre Üretiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Solucan Gübresi Nasıl Hasat Edilir?

Solucan Gübresi Ne Kadar Kazandırır?

Solucan Gübresi Faydalı mı?

Solucan Gübresinin Zararları Neler?

SOLUCAN GÜBRESİ İÇİN NELER GEREKLİ

Solucan gübresi için materyaller ve uygun ortam olması gerekir solucanların istediği ortam oluşturulduktan sonra üretimi ve çoğalması artar solucan gübresi nemli olduğu için muhafaza etmeniz gereken yerler oluşturmanız gerekir.

KAÇ SOLUCANLA BAŞLAMALIYIM

Karadeniz Ereğli Solucan Satışı ve Gübresi üretimi için önce hobi olarak mı yoksa ticari olarak mı yapmaya karar vermeniz gerekir buna istinaden sayıyı netleştirebilirsiniz iyi bir danışmanlık hizmetiyle işinizi ilerletebilir satışlarınızı çoğaltabilirsiniz. Solucan satışı hizmetimiz hakkında bizleri arayarak destek alabilirsiniz.

GÜBRE ÜRETİMİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Gübre üretimine başlarken en önce dikkat edilmesi gereken solucanların yaşayacağı ortam olmalıdır solucanlar ne kadar rahat istedikleri bir ortamda olurlarsa o zaman daha rahat çoğalıp üretim yaparlar daha sonra gübre üretiminde verilen mamaya nemlendirilen suya dikkat edilmesi gerekir solucanların bulunduğu ortamda ki sıcaklık ta en az diğer etkenler kadar önemlidir eksi ye düştüğünde sıcaklık yada istediğimiz sıcaklıktan daha yoğun bir sıcaklıkla karşılaşırsanız ona göre yöntem değiştirilebilir bir diğer dikkat etmemiz gereken konu ise solucan yataklarında bulunan böceklenme solucanlar kendi bulundukları ortamda başka bir canlıyla yaşamayı kabul etmezler stres başlar gübre üretimi ve kalite geriler yataklara müdahale edilmesi gerekir bu şekilde kaliteli bir üretim gerçekleştirdiğinizde bu gübrenize yansıyacaktır.

SOLUCAN GÜBRESİ NASIL HASAT EDİLİR?

Solucan gübresi artık hasat etmeye karar verdiğinizde yaptığınız üretim şekline göre kesim yapabilirsiniz öbek olarak başladığınız da sepetler yardımı ile kesimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz makineler le başladığınız takdirde kesim zamanı alttan kesim yapabilirsiniz önemli olan ne zaman edeceğiniz bir de gübrenin yoğun olmasıdır solucan gübresi istediğiniz gibi çoğalmıştır kesim işlemlerine rahatlıkla başlayabilirsiniz.

SOLUCAN GÜBRESİ NE KADAR KAZANDIRIR?

Solucan gübresi ne kadar kazandırır sorusu tamamen sizin ne kadar solucanla başlayıp ne kadar zamanda üretim yapmaya karar vermenize bağlıdır Pazar ağzını oluşturduğunuzda uygun ortamı hazırladığınız da çok karlı bir yatırım olur sizin için fakat bu işi bilmeden direk yatırım yapıp danışmanlık hizmeti almadan başlarsanız kazanmanız gerekirken kaybedebilirsiniz.

SOLUCAN GÜBRESİ FAYDALI MI?

Solucan gübresi faydası organik gübredir içerisinde kimyasal tek bir madde bile bulunmaz organik gübreler arasında hayvan gübresini fazla verdiğinizde köklerde yanma meydana gelir bu da alacağınız ürüne zarar verir ; solucan gübresinde ise böyle bir şey söz konusu bile değildir miktarında yanlışlıkla fazla bile verseniz hiçbir sıkıntısı olmayacaktır.

SOLUCAN GÜBRESİNİN ZARARLARI NELERDİR?

Solucan gübresinin zararları ne kadar yoğun miktarda verseniz de katı solucan gübresini de sıvı solucan gübresini de zararı olmayacaktır

Solucan gübresi üretimine başladığınız yada gübre alımlarınızda danışmanlık hizmeti verildiğinden dolayı risk alma olasılığınız oldukça düşecektir rahatlıkla kullanabilirsiniz.