Evde Solucan Gübresi Üretimi

Evinizde ve bahçenizdeki çiçekleriniz için kendi solucan gübrenizi kendiniz üreterek organik tarım yapmak istemez misiniz?

Sizinde cevabınız evet ise evinizin balkonunda ya da bahçenizde uygun bir yerde 20-30 litrelik saklama kabı ya da benzer kutularda solucanlarınızı besleyerek gübre üretimi gerçekleştirebilirsiniz.

Solucan Gübresi Ne İşe Yarar

Ürettiğiniz solucan gübresi bitkilerinizin toprağını daha verimli hale getirmekle birlikte bitkilerinizde kök gelişimini güçlendirerek daha canlı çiçeklere sahip olmanızı sağlar.

Üstelik evinizin balkonunda ya da bahçesine ekeceğiniz meyve – sebzelerde de kullanabileceğiniz solucan gübresi tamamen organiktir ve daha fazla ürün almanızı sağlamaktadır.

Solucan Gübresi Koku Yapmaz

Evet solucan gübresi koku yapmaz bunun için balkonunuzda güvenle üretim gerçekleştirebilirsiniz.

Solucan Kabını Nasıl Hazırlayacağım?

Solucan kabınızı hazırlamak için yukarıda belirttiğimiz şekilde 20-30 litrelik bir saklama kabı v.b. olması gerekmektedir.

Bu kabın zeminine parça şeritler halinde kesilmiş nemli gazete kağıtlarını yerleştirdikten sonra, SOLES’ten aldığınız solucanlar ile birlikte size gelen mamayı gazete kağıtlarının üzerine sermeli ve ardında kendi evsel atıklarınızı belli ölçülerde solucanlara mama olarak sunmalısınız.

Solucanlar Ne Yer, Ne ile Beslemeliyim ?

Solucanlar evsel atıkların hemen hepsini tüketmektedir. Et, ekmek ve asitli yiyecekler (limon, portakal, mandalina gibi) dışında hemen herşeyi tüketebilir. Evdeki yeşillikler, çay posası, kahve telvesi, gazete kağıdı, yumurta kabuğu gibi daha birçok evsel atığı solucanlarınızın beslenmesinde kullanabilirsiniz.

Solucanların Bakımı Zor mu?

Solucanlarınızın bakımı oldukça kolaydır. Solucanlarınıza haftalık mama verip, toprağını nemlendirmeniz halinde başka ekstra birşey yapmanıza gerek yoktur.

Daha detaylı bilgi almak için hemen bizi arayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir