Eskişehir Solucan Gübresi

Geleneksel tarım üretiminde doğal olarak doping etkisi yapan ve tarımın verimliliğini artıran en önemli ürünlerden biri kuşkusuz, doğal gübrelerdir. Ancak günümüzde yapay ortamlarda formüle edilen gübrelerin, sağlıklı şekilde üretime ne kadar katkı sunduğu tartışılması gereken konuların başında gelir. Bu nedenle alternatif ve makul yöntemlere yönelen tarım üreticilerinin karşısında en elverişli çözüm yolları arasında solucan gübresi bulunur. Eskişehir solucan gübresi, solucan sindirimi sonrasında doğal olarak ortaya çıkmaktadır. Solucan gübresi kullanılarak hem toprağın ve hem de tarımsal üretim sonucu ortaya çıkan her türlü ürünün sağlıklı olması sağlanır.

Gelişmiş ülkeler tarafından günümüzde tercih edilen tasarruf tedbirleri arasında, solucanlar çok kritik rol üstlenir. Evsel atıkların bir şekilde değerlendirilmesi amacıyla kullanılan solucanlar, bu atıkları tüketmekte ve tekrar gübre olarak, insanlığın hizmetine bir şekilde sunmaktadır. Görüldüğü gibi oldukça düşük maliyetler sonucunda büyük kazanımlar elde etmeniz için Eskişehir solucan gübresi üretim sistemi hizmetinizdedir.

Solucan Gübresinin Toprak ve Çevreye Faydaları Nelerdir?

Solucan gübreleri sahip olduğu zengin içerikleri sayesinde, toprakla buluşmasının hemen ardından, hızlı bir şekilde toprağın yapısını iyileştirmeye yardımcı olur. Toprağın düşmanı olan kuraklığa karşı, toprağın direncini önemli ölçüde artırmaktadır. Toprakta mevcut olan ve sistemin devam için gerek görülen nem tutma kapasitesi, önemli ölçüde artış gösterir. Tüm bu katkılar sayesinde, toprağın ve tarım ürünleri için gerekli olan sulama maliyetlerini önemli şekilde azaltmaktadır. Fosfat için gereksinimi olan özel bitkilere doğrudan tatbik edilmesinin büyük faydaları tespit edilmiştir. Yararlı mikrobiyolojik oluşumları desteklemekte ve bir şekilde hızlandırmaktadır. Bu yapısı sayesinde, bitkilerin sağlılarına katkı sunmaktadır.

Seralarda ALG gelişiminin önlenmesi konusunda en çok başvurulan ürünlerden biride kaçınılmaz olarak Eskişehir solucan gübresi olur. Yer altı sularının kirlenmesi sürecine etki etmez. Toprakta bulunan azot miktarını artırırken, karbon miktarını da önemli ölçüde düşürmeye yardımcı olur. Evcil hayvanlar ya da çocukların bulunduğu ortamlarda, solucan gübresi kullanımının herhangi bir sakıncası ölçülmemiştir. Yapısında tespit edilmiş herhangi bir zararlı kimyasal yer almaz. Toksit madde varlığı kesinlikle tespit edilmemiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir