Bursa Solucan Gübresi

Solucanlar toprak katmanının üst yüzeyince yaşayan, ayrıştırıcı rolü üstlenen, canlılardan bir tanesidir. Besinleri hızlı bir şekilde dindirdikten sonra, toprağın zenginleşmesine katkı sunarlar. Sizleri bile şaşırtacak şekilde sonuçlar elde etmenize yarayan toprak ölçüm sonuçlarına göre, toprakta gübre halinde bulunan solucan artıkları, mineral ve diğer değerlerin hızlı şekilde yükselmesine katkı sağlamaktadır. Bursa solucan gübresi, üretim tesislerinde bu amaçla, sürekli olarak solucan gübresi üretimi yapılır.

Neden, bu sancılı işle uğraşmak mantıklıdır diye sorular sorulabilir! Buna göre, solucan gübresi ile beslenen ve beslenmeyen iki farklı toprak türü, klinik ortamda teste tabi tutulmuştur. Ortaya çıkan sonuçlar ise, kelimenin tam anlamıyla şaşkınlık verecek nitelikte olmuştur. Buna göre azot oranı tam 5 katı, potasyum oranı 11 katı çıkarken, magnezyum oranı ise Bursa solucan gübresi verilmeyen toprağa göre tam 3 katı çıkmıştır. Bu bakımdan, bilinçli tarım üreticileri, topraklarının zenginliğini sağlamak için en gerekli gübrenin solucan gübresi olduğu konusunda hemfikirdir.

Hem topraklarınız zenginleşsin hem de bereketli bir kazanç yöntemi olan solucan gübresi ile sizler kazançlı çıkın.

Solucanlar Etrafta Koku Oluşturur Mu?

Solucan gübresi yetiştirme işine meraklı olan kimselerin belki de merak ettikleri en klasik soru türü, solucanların etrafa koku yayıyor olmalarıdır. Uzman görüşlerine göre, solucan gübresi tamamen toprak renginde olup, kokusuz özellik gösterirler. Organik olması ve içerisinde zararlı herhangi bir bakteri barındırmaması sayesinde, etrafa rahatsız edici nitelikte koku yayacağından bahsedilemez. Bu durumda özellikle, bayan Bursa solucan gübresi yetiştirme adaylarının içi huzura kavuşabilir. Sonuç olarak talep halinde be uygun başka bir alan olmaması durumunda kişiler kendi evlerinde bile solucan gübresi yetiştirmek konusunda tereddüt etmemelidir. Anlaşılacağı üzere etrafı rahatsız edecek, ortama ilk girildiğinde, burada durulmaz hissi veren bir koku ortaya çıkmaz.

Solucan gübresi yetişme ortamı itibariyle ihtiyacınıza göre değişen boyutlarda yaşam alanı temin edebilirsiniz. Ortalama üretim miktarının ne kadar olduğunu öğrendikten sonra, kendiniz için yeterli olacak gübreyi, kendiniz yetiştirebilirsiniz. Üstelik bu durum karlı bir yatırım öncesinde sizler içinde önemli ilk adım tecrübesi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir